
.jpg?format=cvw2560cvh950crw2560crh950)
The Reason I Jump + talk
- Taal nabespreking: Nederlands
In 2007 schreef de Japanse Naoki Higashida een boek over zijn ervaringen als non-verbaal autist. The Reason I Jump, gebaseerd op deze gelijknamige bestseller, combineert Higashida’s onthullende inzichten met intieme portretten van vijf vergelijkbare jonge mensen van over de hele wereld. Deze meeslepende filmische verkenning dompelt het publiek onder in de verhalen van niet-sprekende autistische mensen en hun unieke zintuigelijke werelden, vol intensiteit, vreugde, en soms schaduwen en angst. Belevingswerelden die tot nu toe gedwongen zeer privé bleven, worden nu geopenbaard.
TALK
Niet kunnen spreken, wil niet zeggen dat je niks te zeggen hebt. Nog te vaak wordt aangenomen dat non-verbale autistische personen een laag IQ hebben, waardoor zij bijvoorbeeld goed onderwijs mislopen. Na de film gaan we in gesprek over dit probleem en het belang van ondersteunde communicatie met orthopedagoog Stijn Deckers (Stichting Milo en Radboud Universiteit), Ingrid Claassen (ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport) en Martine Meijers (ISAAC-NF), moeder van Hugo (10), autistisch en niet sprekend.
PRAKTISCHE INFORMATIE
Dit is een prikkelarme vertoning. Dat betekent onder andere dat de geluiden en lichten zachter zijn gezet en dat je na afloop via een andere uitgang de zaal kunt verlaten om drukte vermijden. Lees hier meer over de toegankelijkheid voor prikkelgevoelige mensen.
Wil je meer dan één film bezoeken? Koop dan de InScience Strippenkaart!
- Regisseur
- Jerry Rothwell
- Land
- United Kingdom, United States
- Duur
- 82 min
- Thema
- Gammawetenschappen, Psychologie
- Type Film
- Documentaire
- Jaar
- 2020
- Taal
- Engels
- Ondertiteling
- Nederlands
- Producer
- Jeremy Dear, Stevie Lee, Al Morrow
- Editor
- David Charap