InScience Film Festival
The Dating Game

The Dating Game

Film

  • Taal nabespreking: Nederlands
  •  - 
  • Bibliotheek de Mariënburg
  • € 0,00
Gratis

Het datinglandschap kent vele obstakels. Zeker in China, waar de eenkindpolitiek, die tussen 1979 en 2015 van kracht was, heeft geleid tot een groot tekort aan potentiële bruiden.   

In de gratis te bezoeken openingsfilm The Dating Game volgen we drie ideale schoonzoons (Zhou, Li en Wu), die hun hoop vestigen op een intensief datingkamp in de miljoenenstad Chongqing. Onder begeleiding van de louche, zelfverklaarde liefdesgoeroe Hao, en gewapend met hun smartphone, worden de goedlachse en goudeerlijke jongens klaargestoomd om boven de concurrentie uit te stijgen. Maar tegen welke prijs? The Dating Game is een tragikomische documentaire over sociale druk, eenzaamheid en de complexiteit van de paringsdans in het digitale tijdperk De film zit vol ontwapenende, soms pijnlijke eerlijke dialogen waar menig scriptschrijver jaloers op zou zijn. Onze harten zijn in ieder geval al veroverd. 

– Thomas Streekstra

Deze film is gratis te bezoeken in Bibliotheek Mariënburg. Er is een beperkt aantal plekken beschikbaar, dus wees op tijd.

TALK

The Dating Game neemt ons mee naar Chongqing, een wereldstad in het hart van China. We volgen drie jonge mannen op zoek naar liefde en de wanhoop nabij: door de eenkindpolitiek, die in 1979 in China werd ingevoerd als manier om de groeiende bevolking onder controle te krijgen, zijn er naar verhouding veel meer mannen dan vrouwen. Jongens zouden de familienaam in stand houden, gemakkelijker geld kunnen verdienen en zo zorg kunnen dragen voor hun ouders op latere leeftijd. De scheve verhoudingen leiden tot eenzaamheid onder jonge mannen waar handig op in wordt gespeeld door gladde datingcoaches, tot ouders die wekelijks bijeenkomen om als matchmaker op te treden voor hun zoons en uiteindelijk tot stijgende aanmeldingen voor het Chinese Volksbevrijdingsleger. 

De drie bachelors Zhou, Li en Wu beginnen bij een populaire datingcoach, Hao, bij wie ze een zevendaagse cursus volgen die in het teken staat van competitie, torenhoge verwachtingen en vooral misleiding: wie kan zich het meest overtuigend voordoen als een succesvol, slim, charmant, ambitieus en krachtig iemand? Wie kan zichzelf het best transformeren in iemand anders dan zichzelf? Profielen op sociale media en dating apps zijn online podia waarop je steeds als iemand anders kunt verschijnen, maar is dat wel de juiste weg naar liefde? 

Hoe ziet daten in de 21e eeuw eruit, onder invloed van de manosphere, de performativiteit van sociale media en dating apps én de opkomst van AI-partners die altijd beschikbaar en altijd perfect zijn? Na de film richten we de lens op Nederland en gaat Caroline Bollen hierover in gesprek: hoe zijn liefde en technologie met elkaar verweven, en breekt met de opkomst van AI een nieuw tijdperk van liefdesrelaties aan? Caroline Bollen is postdoc onderzoeker aan de Technische Universiteit Eindhoven en richt zich in haar onderzoek op empathie, de menselijke connectie en morele verhoudingen. 


Regisseur
Violet Du Feng
Land
Groot-Brittannië, VS, Noorwegen
Duur
89 min
Genomineerd voor
Out of Competition
Type Film
Documentaire
Premiere
-
Taal
Mandarijn
Pathway
Futuretech, The Things We Do For Love
Ondertiteling
Nederlands
Jaar
2025

Dit vind je misschien ook leuk

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Blijf altijd op de hoogte van de laatste nieuwtjes.